הרשת - קהילת הצעירים של התנועה הקיבוצית
דף הבית » מכינות » מכינה בינ”ה

מכינה בינ"ה

בינ”ה- התנועה ליהדות חברתית, נועדה בכדי לקדם זהות יהודית ותרבות עברית תוך דגש על צדק חברתי והעצמה קהילתית.

בינ”ה אחראית על פעילותן של ישיבות חילונית הממוקמות בתל אביב, ירושלים ובאר שבע. כמו כן היא מפעילה מכינות קדם צבאיות, גרעיני שנת שירות ונח”ל. תחתיה פועלים פרויקטים להעצמה קהילתית ברחבי הארץ בדגש על שכונות מוחלשות ובנוסף היא מעבירה תכניות לימוד והעשרה שונות לקהל הרחב וליהדות בתפוצות.

התנועה מאמינה בשיח סבלני ופתוח. היא רואה ביהדות ובציונות מקורות השראה להמשכיותה של הישראליות העכשווית. מטרתה היא להפגיש את הצד היהודי לארגונים החברתיים ואת הצד החברתי לארגונים היהודיים.

המכינות הקדם צבאיות של בינה:

מסבח”ה- מסע בחברה הישראלית

המכינה הנודדת הראשונה!

קבוצה מגוונת היוצאת למסע בין ישובים שונים וקהילות, אשר ביחד מספרות את הסיפור הישראלי של כולנו.

בחצי שנת המכינה (ספטמבר- מרץ) חיים כקבוצה בתוך הקהילה, לומדים על נושאים מגוונים הקשורים לקהילה בפרט (היסטוריה ומורשת, תרבות, מנהגים, דמויות מפתח וכו) ולחברה בישראל בכלל, משתתפים ומקיימים אירועים קהילתיים.

קבוצת מסבח”ה תתארח בכל פעם למשך חודש בקהילות שונות ברחבי הארץ: בקהילה החרדית בצפת, בעיירת פיתוח בנגב, בקהילת יהודי אתיופיה ברחובות, במגזר הערבי בדיר אל אסד, היכרות עם הציונות הדתית בהתנחלות ביהודה ושומרון, ומפגש עם החברה הסוציאליסטית- שיתופית בקיבוץ.

הקבוצה עוברת ביחד תכנים של הכנה לצבא, פיזית ומנטלית, סדרות, ניווטים, טיולים ועוד.

המכינה היא מכינה מעורבת, בה לוקחים חלק חילונים ודתיים, יהודים וערבים מתוך חתירה להיכרות מעמיקה עם האחר בחיי קבוצה משותפים כמו גם במעברים בין קהילות.

מכינת בינ”ה למנהיגות ע”ש לובה אליאב

הצטרפו אלינו לשנה מרתקת בדרום תל-אביב

עשייה חברתית משמעותית- התנדבות ומעורבות קהילתית בעיר של פערים חברתיים וכלכליים

לימוד מעמיק- לימודי יהדות, ציונות ותרבות ישראלית עם צוות מורות ומורי הישיבה החילונית

הכנה לצה”ל- הכנה מנטלית ופיזית, עיסוק באתגרים, דילמות פיקודיות וערכיות, סדרות ניווטים ומסעות, אפשרויות לגיוס משותף ועוד…

המכינה בנויה מקבוצות של 15 מכיניסטים ומכיניסטיות המתנסות בניהול אורח חיים עצמאי, וכמחזור יוצרת יחד הווי חיים ייחודי ועוצמתי. בואו להכיר חברים לכל החיים

טיולים וסדרות- מפגשים עם קבוצות שונות המרכיבות את החברה הישראלית, סיורים בדרום ת”א וברחבי הארץ להכרת ההיסטוריה, הגיאוגרפיה וההתיישבות על גווניה השונים.

ההרשמה לשנה תשע”ט נסגרה!