הרשת - קהילת הצעירים של התנועה הקיבוצית
דף הבית » מכינות » מכינת בית ישראל

מכינת בית ישראל

מכינה זו הוקמה בשנת 1977 ע”י חברי הקיבוץ העירוני ‘בית ישראל’ ומטרתה לייצר מנהיגות בעלת תחושות של שליחות וכן לבחון מה היעוד המשותף שלנו כחברה.

קיבוץ בית ישראל הינו קיבוץ עירוני משימתי, מהראשונים שקמו בישראל. חברי הקיבוץ הגיעו מרקעים ואזורים שונים והם חיים כיום במתחם דיור ציבורי בשכונת גילה בירושלים. הם חברו יחדיו בכדי לבנות קהילה שיתופית המתבססת על מקורות הרוח היהודיים ומתמודדת עם הבעיות המרכזיות של החברה הישראלית, ביניהן פערים חברתיים, ניכור וקיטוב, היחלשותם של ערכי השליחות והתרומה ועוד.

מדי שנה מגיעים למכינה כ-60 חניכים מרחבי הארץ ומכל גווני הקשת הישראלית: חילוניים, דתיים, מסורתיים ועוד. המכינה נמשכת כשנה כאשר במהלכה שמים דגש על שלושה תחומים מרכזיים: הלימוד, הקבוצה והעשייה.

תחומי הלימוד עוסקים ביהדות, רוח, חברה ותרבות כאשר מתייחסים לנקודות מבט רבות. קיים דגש על לימוד מעמיק ושורשי המתמקד בהכרות עם גווניה הרחבים של החברה הישראלית.

התחום הקבוצתי עוסק במפגש ובצמיחה תוך יצירת שפה משותפת. החניכים יוזמים ואחראיים על אורח חייהם במכינה.

תחום העשייה עוסק בפעילויות התנדבותיות בשכונה: בחונכות אישית, בעזרה במרכזי למידה, בבתי הספר ובקייטנות.

בנוסף לכך, החניכים יוצאים לטיולים וסיורים בכדי ללמוד על סוגיות מרכזיות בחברה הישראלית ולהיפגש עם המציאות בשטח. כמו כן, קיימת הכנה לשירות הצבאי הן בפן הפיזי- כושר גופני, ניווטים וכו’- והן בפן הערכי- מפגשים עם אנשי צבא בכדי להכיר את הדילמות איתן צה”ל מתמודד.

בסוף שנת המכינה, מחצית מבוגריה ממשיכים לשנה נוספת עד לגיוסם במרץ בשכונת ארמון הנציב כאשר במהלכה הם מעמיקים את תהליכי הלימוד, העשייה וחיי הקבוצה.

להרשמה,ליצירת קשר ולכל שאלה  – שרי בן חמו: 054-5273726, gbeitisrael@gmail.com

ההרשמה לשנת תשע”ט נסגרה !

תתחדש בספטמבר 2018.