הרשת - קהילת הצעירים של התנועה הקיבוצית
דף הבית » חדשות » משתחררים בשביל

משתחררים בשביל

סיימת את השירות הצבאי? זה הזמן להצטרף לתכנית ייחודית מבית רשת הצעירים ונפגשים בשביל!

במהלך שלושה ימים יצאו קבוצה של 20 צעירות וצעירים קיבוצניקים ובוגרי מסגרות התנועה הקיבוצית למסע בהרי ירושלים במהלכם יתלכדו הצעירים יחד כקבוצה, יפגשו ציבורים שלמים מן החברה הישראלית שיצעדו איתם

הקורונה עצרה את הטיסות לחו”ל וצעירים רבים המשתחררים מהצבא לא יכולים לטוס ל”טיול הגדול”. מתוך הבנה כי החיים לא עוצרים וכי יש לתת מענה לצעירות ולצעירים המסיימים את פרק השירות הצבאי ויוצאים לאזרחות, הוחלט ברשת הצעירים של התנועה הקיבוצית לחשוב בצורה יצירתית ומחוץ לקופסא, ולראות איך מתאימים את הפעילות למצב הנוכחי; איך לא מורידים את הרגל מהגז ומשפרים את הקיים.

מתוך הבנה כי ציבור המשתחררים לא מקבל נכון להיום מענה מספק בכל הנושא הקשור לשחרור לאזרחות, וכחלק ממהלך גדול יותר של התאמת הצרכים לפלחי הגיל השונים בקרב צעירי הרשת, הוחלט על הקמת תכנית חדשה בשם “משתחררים בשביל” בשיתוף עם “נפגשים בשביל ישראל” ו”המחלקה לישראל” “בהסתדרות הציונית העולמית”. תכנית אקסקלוסיבית ומרוכזת המביאה חיבור אידיאולוגי וערכי חשוב ומשלבת בין מסע בטבע והכנה לעולם האזרחות.

במהלך שלושה ימים יצאו קבוצה של 20 צעירות וצעירים קיבוצניקים ובוגרי מסגרות התנועה הקיבוצית למסע בהרי ירושלים במסגרת שביל ישראל. במהלכם יתלכדו הצעירים יחד כקבוצה מחד, ויפגשו ציבורים שלמים מן החברה הישראלית, לצידם יצעדו במהלך הימים, מאידך.

המסלול יעבור בנקודות היסטוריות ואתרי מורשת כמו שער הגיא, דרך בורמה, קיבוץ צובה ועוד, כשלאורך הימים יזכירו את הנופלים במלחמות ישראל ויפגשו מספר משפחות שיבואו לספר על יקיריהן וסיפור חייהם; ישוחחו במעגלי שיח מדי צהריים על נושאים כמו ציונות, שירות משמעותי, חברה ישראלית עם קהלים שונים בחברה; ולעת ערב ישמעו הרצאות מפי מרצים מובילים בתחומם. בלילה, כמיטב המסורת, יתרכזו כולם סביב המדורה.

כחודש לאחר שלושת ימי ההליכה בשביל יפגשו הצעירים בבית התנועה הקיבוצית ליום מרוכז של סדנת הכנה לאזרחות, במהלכו יעברו סדנאות שיכינו אותם לשוק העבודה, הלימודים וכל מה שצריך לדעת לקראת המעבר הגדול לאזרחות.

<< להרשמה לחצו כאן >>