הרשת - קהילת הצעירים של התנועה הקיבוצית
דף הבית » חדשות » תוצאות הסקר צעירי וצעירות ׳הרשת׳ – 2021

תוצאות הסקר צעירי וצעירות ׳הרשת׳ - 2021

סקר ׳הרשת׳ קבע:  בתקופת הקורונה, כמעט מחצית מצעירי וצעירות הקיבוצים חוו השפעות נפשיות, יותר משליש מהצעירים נפגעו באופן ישיר מבחינה תעסוקתית ממשבר הקורונה וכרגע התחום העיקרי שמעסיק את הצעירים הוא התנהלות כלכלית. אך לצד זאת, תחושת השייכות של הצעירים לקהילה לא נפגמה.

בתחום הצעירים בקיבוץ קיימת עליה ניכרת בקידום ופיתוח ועדות צעירים ובהתאמה ועדות הצעירים הופכות רלוונטיות יותר לצעיריה. 

 

על השאלון השיבו מאות צעירים וצעירות המתגוררים ב113 קיבוצים ובמרחב הכפרי ולאחר ניתוח הנתונים, גיבשו אגף צעירים ומעורבות בתנועה הקיבוצית והצוות המוביל של ‘הרשת’ המלצות עבור הגורמים הרלוונטים על מנת לקדם את צרכיהם של הצעירים ולגבש מצע צעירים וצעירות מעודכן. 

משבר הקורונה יצר בקרב צעירי וצעירות הקיבוצים משברים ומורכבויות רבות הקשורות בעיקר למצב כלכלי משתנה, משברים נפשיים וכמו כן משברי שייכות קהילתיות לצד חיזוקם. כל זה ועוד עולה מתוך שאלון מקיף ורחב שהופץ למי שגילו 18-40 ומתגורר בקיבוצים ותוצאותיו מתפרסמות לראשונה, כאן. 

רותם שניצקי, מנהלת רשת הצעירים:”במהלך הסגר השלישי בישראל, יזמנו במסגרת פעילות ‘הרשת’ – קהילת הצעירים והצעירות של התנועה הקיבוצית, שאלון רחב המונה שאלות רבות כאשר רובן עוסקות בהשפעות הקורונה על הצעירים. כל זאת במטרה לבחון את השפעות המשבר על הצעירים בתחומי תעסוקה, השכלה, קהילתיות ועוד. כמו כן, השאלון כלל שאלות שעוסקות בתחום הצעירים בקיבוץ ובצרכי הצעירים היום כחלק מתהליך מיפוי צרכים שאנחנו מובילים מדי שנה בכדי להמשיך ולתת את המענים המתאימים עבור מובילי תחום הצעירים בקיבוצים”.

הנתונים שעלו מהשאלון מאפשרים לפלח ולזהות צרכים ואתגרים מרכזיים שפוקדים כעת את הדור הצעיר. 

לחצו כאן לתוצאות השאלון בחוברת המצורפת