הרשת - קהילת הצעירים של התנועה הקיבוצית
דף הבית » חדשות » תכנית הכשרה ייחודית להנהגה במרחב האזורי

תכנית הכשרה ייחודית להנהגה במרחב האזורי

התנועה הקיבוצית – אגף צעירים ומעורבות בחברה גאה להציג תכנית הכשרה להנהגה במרחב האזורי

הזדמנות יוצאת דופן לקחת חלק בהשפעה על אחד מהמרחבים המשמעותיים ביותר לחיי חברי ותושבי הקיבוצים

אנו נרגשים לפתוח את תכנית ההכשרה הראשונה להנהגה במרחב האזורי של התנועה הקיבוצית, בשיתוף ההסתדרות הציונית וקק”ל. התכנית תתמקד במשמעות ארגונים כמו המועצות האזוריות בהשפעה על חייו של הקיבוצניק ובעיצוב פני המרחב מכמעט כל בחינה אפשרית החל מחינוך, חברה, תחבורה וכלכלה. 

הדס דניאלי ילין, המשנה למזכ”ל התנועה הקיבוצית: “השפעת המרחב האזורי במיוחד המרכזיות של המועצות האזוריות על חיינו בקיבוץ הולכת ועולה עם השנים, הקשרים במרחב הכפרי הינם משמעותיים וחשובים לקיבוץ, לחברים ולחברות. אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח המנהיגות האזורית וקידומה כבסיס לפיתוח הקיבוצים והמרחב הכפרי כולו. זהו כר נרחב לעשייה משמעותית המשפיעה על הקיבוץ, המרחב הכפרי והמדינה ומהווה בסיס להצמחת מנהיגות ערכית גם ברמה הארצית”.  

ההתכנית עוסקת בהכרות מעמיקה עם הגופים הרלוונטיים במרחב האזורי, רכישת ארגז כלים ובניית קהילת עמיתים. 

התכנית מקנה ידע על המרחב האזורי, כששמה דגש על החיבור למרחב הקיבוצי והכפרי. בין הנושאים שבהם עוסקת התכנית: השפעת התפיסות הכלכליות והחברתיות בישראל על השלטון המקומי, התנועה הקיבוצית – עבר, הווה, עתיד, מבוא לשלטון המקומי והמבנה הדו- רובדי, סוגי ישובים במרחב הכפרי ומנופי השפעה חיצוניים, מליאת המועצה, קואופרציה, ארגונים כלכליים אזוריים וכלכלה אזורית, השתתפות הציבור ועוד… 

הקורס יתקיים בבית הראשונות, אהרון ביתן, עמק חפר.

קהל היעד:

  • קיבוצניקיות וקיבוצניקים המעורבים בקהילה הקיבוצית/ האזורית, מעוניינים להשפיע במרחב האזורי ולהשתלב בתפקידים מנהיגותיים במועצות האזוריות והארגונים הכלכליים.

מוזמנים ומוזמנות להצטרף אלינו לקורס חדשני, מעניין ואפקטיבי.

<< לחצו כאן להרשמה >>

לפרטים נוספים: רותם שניצקי rotem@tkz.co.il