הרשת - קהילת הצעירים של התנועה הקיבוצית
דף הבית » center

מרכזי צעירים בישראל הנה תוכנית אשר שמה את הצעיר במרכז (צעיר מוגדר כתושב ישראל בין הגילאים 18-40). זוהי תכנית אסטרטגית מערכתית, המבקשת להעמיד את נושא הצעירים על סדר היום הלאומי ולגבש מענה כולל, מוסדר ומקיף לצרכי הצעירים ביישובים בהם הם חיים.

מרכזי צעירים בישראל הוקמו כדי לתת מענה לצעירים בישראל מתוך אמונה שהם אבן יסוד בשגשוגה של המדינה בכלל, ושל הרשות המקומית בה הם חיים בפרט.

מרכזי הצעירים תורמים ליצירת חברה רב גילאית ומגוונת במועצות האזוריות ובכך מחזקים את המועצות ואת היישובים.

בשנה האחרונה החל שיתוף פעולה עם מרכז המועצות האזורית ומרכזי הצעירים על מנת לקדם יחד את תחום הצעירים בקיבוצים ובמרחב הכפרי.

 

בין הפרויקטים שאנו מובילים יחד:

  • תכנית מנטורים – תולדה של הדוח שהפיקה קבוצת הדור החדש של המנהלים בקיבוצים- “הטורקים הצעירים”. הדוח כלל מחקר על הצרכים של המנהלים הצעירים בקיבוצים ברחבי הארץ, וממנו עלה כי יש רצון בתהליך מוסדר ומקצועי של “העברת מקל” בין דור הניהול הוותיק לדור הניהול הצעיר זאת תוך רתימת המנהלים הוותיקים למהלך זה. התוכנית מציעה למנהיגים/ות צעירים/ות ליווי של מנטורים ותיקים.
  • הכשרות לוועדות צעירים – מי הם הצעירים היום? מה הם הצרכים? מהם מאפייני ועדות הצעירים? מהם האתגרים? הפרויקט הינו ייחודי וראשון מסוגו להכשרת מרכזי וועדות צעירים.
  • רפסודיית צעירים – ב9-10.8.18 , נקיים יחד עם מחלקת מתנדבי חו”ל של התנועה רפסודיית צעירים. ביום הראשון נבנה יחד את הרפסודות וביום השני נשוט בכנרת.
  • כנס צעירים למרחב הכפרי- פרטים בהמשך…
  • והיד עוד נטויה…

 

לפרטים נוספים על הפרויקטים מזומנים לכתוב במייל rotem@tkz.co.il חיפוש מרכזי הצעירים ייפתח בקרוב!

חיפוש מרכזי צעירים