הרשת - קהילת הצעירים של התנועה הקיבוצית
דף הבית » Programs » ישראל 2050 – מנהיגות חברתית כלכלית

ישראל 2050 - מנהיגות חברתית כלכלית

תכנית מנהיגות חברתית כלכלית “ישראל 2050” מבית התאחדות הסטודנטים מכשירה צעירות וצעירים מובילים, המאמינים שניתן לשפר את המציאות החברתית-כלכלית בישראל.

התכנית פועלת בקמפוסים וברשויות מקומיות ברחבי הארץ, ומשתתפיה זוכים להכשרה ייחודית בנושא המערכת הדמוקרטית והגורמים המשפיעים עליה, לצד בחינת בעיות הליבה בכלכלת ישראל.

הלמידה משלבת כלים מעשיים להובלת שינוי חברתי-כלכלי, ונעשית במסגרת קהילות שינוי אזוריות.

התכנית מורכבת מחמישה צירים:

ידע – אודות מבנה המערכת הדמוקרטית, תהליכי קבלת ההחלטות, הגורמים המשפיעים על מקבלי ההחלטות ובעיות הליבה בכלכלת ישראל.

פיתוח אישי- במסגרתו מתמקדים בבירור וחיזוק המניע הפנימי לעשייה אזרחית וחיזוק תחושת המסוגלות להשפעה ממקום מודע וביקורתי.

קהילה – חיזוק תהליך הלמידה והעשייה המשותפת, זאת מתוך הבנה כי כוחנו כקבוצה משמעותי ואפקטיבי יותר מכוחו של כל אחד מאיתנו הפועל בעצמו. הקהילות נבנות בקמפוסים השונים וממשיכות ללוות את חברי הרשת גם לאחר סיום התכנית.ועשייה.

כלים- קבלת כלים להשפעה חכמה במסגרת חשיפה למנהיגות חברתית ואקטיביזם, למידת מודל השפעה חכמה באמצעות ניתוח מאבקים חברתיים כמקרי בוחן והיכרות עם כלי עבודה לשינוי: עבודה מול תקשורת, פעילות בניו מדיה, ותכנון אסטרטגיה לקמפיין.

עשייה- במהלך התכנית, מתגבש בקרב הקבוצה, ובהכוונת הרכזים, רעיון מרכזי המוביל לפעולה אזרחית חברתית אותה יובילו חבריה הקהילה.

  • התוכנית תחל בחודש נובמבר, עם תחילת שנת הלימודים האקדמית, ותסתיים בחודש יוני.
  • כוללת 22 מפגשים , כל מפגש 3 שעות.
  • התוכנית מתאימה לצעירות וצעירים בגילאי 21-35
  • הליך המיון: הגשת טופס מועמדות -שמטרתו להכיר את המועמד ואת המוטיבציות שלו. העוברים שלב זה יוזמנו למרכזי הערכה, ובמקרים מסוימים לראיונות אישיים. מי שעבר שלב זה מתקבל לתוכנית.
  • המפגשים עצמם עוסקים הן בהקניית ידע קונקרטי והן ברכישת כלים דמוקרטיים לשינוי המציאות. בשליש השני של התכנית תחל כל קהילת שינוי בהתנסות בפרויקט שינוי מדיניות משלה, במטרה להתנסות בכלים אלה ולהרחיב את הלמידה והניסיון.

הרשמה למחזור ד’ נפתחה, מוזמנים להירשם.