הרשת - קהילת הצעירים של התנועה הקיבוצית
דף הבית » Programs

בינה- התנועה ליהדות חברתית

בינה - התנועה ליהדות חברתית הוא ארגון שעוסק בחינוך לזהות יהודית ותרבות ישראלית. הארגון הוקם ב-1995 על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין, כדי לגבש תפישות של יהדות הומניסטית וליצור שפה משותפת שתוכל לגשר בין ציבורים שונים בחברה הישראלית.

הארגון עוסק בלימודי יהדות כתרבות ובעשייה חברתית. הוא מארגן סמינרים העוסקים בתרבות יהודית חילונית, ציונות וצדק חברתי. תפישת העולם של בינה היא תפישה של יהדות מתחדשת, המסוגלת להצמיח מחדש תרבות של מדרש ויצירה לקהל החילוני בישראל.

בינה מפעילה מספר תוכניות רלוונטיות לצעירים וצעירות

ארץ.עיר: לימוד ברוח המקום

ארץ.עיר היא מסע לימודי ויצירתי אל מעמקי ירושלים ומקורות החברה הישראלית. נעסוק במרחב הישראלי ובקשת הגוונים הייחודית שיש למרחב הזה להציע. דרך רחובות העיר והתרבות המקומית נסתכל על הארץ, המדינה והחברה שצמחה כאן, נקדיש זמן ללמוד ולחקור את הגוונים של ההווה והעבר, ולבנות את קשת האפשרויות לעתיד.

אם אתם אוהבי דעת, סקרנים לגבי המרחב המקומי ורוצים להיות חלק מקבוצת לימוד צעירה ומשמעותית- זו התכנית בשבילכם/ן.
מחזור ב' התחיל בחודש דצמבר 2018 עד חודש יוני 2019 ומורכב משני סמסטרים. מיקום: שכונת נחלאות, ירושלים.

לפרטים והרשמה: https://join.bina.org.il/eretzir/

המעיין- תכנית הדגל של הישיבה החילונית בירושלים
קהילה * תרבות * לימוד
אנו מזמינים אותךָ ואותך לצאת למסע ירושלמי בנופי התרבות היהודית ובהרים שסביב לה. ארבעה חודשים של לימוד, קהילה ויצירה בעין כרם הקסומה. הצטרפו אלינו למסע אישי וחברתי מרתק בנופי התרבות היהודית. בואו להתנסות בלימודים מרתקים באמצעות שיח מעמיק, חיי קבוצה ועשייה תרבותית.
״זכיתי לפגוש את ירושלים באופן קסום ומרגש. למדתי את אמנות השיטוט, לתת לרחש הירושלמי העירוני עם הניחוח הכפרי לחלחל לתוכי ולהוליך אותי אל מקומות חדשים בעיר ובנפש. החלטתי לקחת חלק בתרבות היהודית, לשאוף לחיי קהילה ולשאול שאלות, כי עצם השאלה חשוב לא פחות מהתשובה״. נדב, בוגר הישיבה החילונית

התכנית מיועדת לצעירים וצעירות בגלאי 20-30 מכל הארץ. כוללת מגורים והזנה מלאה, עין כרם, ירושלים.

לפרטים והרשמה: https://join.bina.org.il/jsy/


תכנית הבוסתן: כשקיימות ותרבות נפגשות

תכניץ קיץ ייחודית של עשייה, לימוד וקהילה.

התכנית הינה פרי שיתוף פעולה של הישיבה החילונית בינה בירושלים וההאב לקיימות בגן הבוטני מיועדת לצעירים וצעירות המוכוונת לעשייה, לימוד ויצירת קהילה סביב תכנים של קיימות, עירוניות ותרבות.

נצלול לעולם הקיימות, יהדות והקשר בינהם. נשאל כיצד יהדות יכולה להוות בשורה לעולם מקיים? כיצד נוכל ליצור קהילות חסינות וערים אידאליות לאדם ולסביבה? האם ואיך אפשר ליצור שגשוג כלכלי תוך התחשבות במשאבים מוגבלים? נלמד דרך סיורים, מפגשים ועשייה בשטח.

התכנית מיועדת לקבוצה נבחרת של צעירים וצעירות המעוניינים להיות דור המחר בקידום עתיד מקיים לישראל.

התכנית מתקיימת בחודש אוגוסט-ספטמבר בגן הבוטני בגבעת רם. מגורים ינתנו במידת הצורך.

לפרטים והרשמה: https://join.bina.org.il/habustan